Masz pomysł na zakup apartamentu w miejscowości uzdrowiskowej? Chcesz go wynająć rodzinom z dziećmi, które lubią aktywnie spędzać czas? To dobry pomysł, pod pewnymi warunkami. Tacy klienci mają określone potrzeby, które trzeba zaspokoić. Na co więc zwrócić uwagę podczas zakupu apartamentu inwestycyjnego dla tej grupy klientów?

Zakup apartamentu w miejscowości uzdrowiskowej może być świetnym pomysłem ze względu na wiele korzyści, takich jak dostęp do urokliwych krajobrazów, przyjemnych klimatów i wielu atrakcji turystycznych. Jednocześnie, zakup taki wymaga ostrożnego planowania i wnikliwej analizy rynku.

Jak znaleźć dobrą ofertę apartamentu?

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci znaleźć dobrą ofertę i dokonać właściwego wyboru:

 • Przeprowadź dokładną analizę rynku nieruchomości, aby dowiedzieć się, jakie są ceny apartamentów w danym miejscu i jakie są stawki wynajmu krótkoterminowego. Porównaj różne oferty i zwróć uwagę na lokalizację, stan techniczny nieruchomości, jej wielkość, standard wykończenia, itp.
 • Przeprowadź wizytę w hotelu, w którym planujesz zakupić apartament i skonsultuj się z menedżerem lub właścicielem. Sprawdź, jakie warunki panują w hotelu i jakie udogodnienia oferuje on swoim gościom.
 • Przeczytaj opinie innych osób, które wynajmowały apartament w tym samym hotelu lub miejscowości. Opinie te będą stanowić cenne źródło informacji na temat jakości usług, obsługi klienta i warunków pobytu.
 • Zastanów się, jak chcesz wykorzystać apartament – czy chcesz go tylko wynajmować na krótkie okresy, czy może chcesz też spędzać w nim czas. W zależności od Twoich planów, wybierz nieruchomość, która będzie najlepiej odpowiadać tym potrzebom.

Inwestycja ta może być opłacalna, jeśli zdecydujesz się na wynajem krótkoterminowy, który cieszy się coraz większą popularnością. Warto jednak pamiętać, że zakup nieruchomości w miejscowości uzdrowiskowej wymaga dużego zaangażowania finansowego. Przed podjęciem decyzji o zakupie apartamentu, dokładnie przeanalizuj swoje finanse i zastanów się, czy stać Cię na taką inwestycję. Jeśli tak, możesz liczyć na spore zyski w przyszłości.

Zakup apartamentu w miejscowości uzdrowiskowej

Miejscowości uzdrowiskowe w górach to popularne destynacje turystyczne, które oferują wiele atrakcji i udogodnień dla turystów. Najbardziej popularne miejscowości uzdrowiskowe w górach to Zakopane, Krynica- Zdrój, Szczawnica, Białka Tatrzańska, lub Świeradów-Zdrój. Właśnie to ostatnie uzdrowisko jest w ostatnim czasie warte uwagi. Prężnie się rozbudowuje, ale ma jeszcze ogromny potencjał inwestycyjny, w przeciwieństwie do wyeksploatowanego Zakopanego.

 Świeradów – Zdrój uzdrowisko dla aktywnych

Miasto położone jest w dolinie rzeki Kwisy, w Górach Izerskich, około 50 km na południowy wschód od Jeleniej Góry. Słynie przede wszystkim z kąpieli borowinowych, a także wód mineralnych i leczniczych, które wykorzystuje się w kuracji wielu schorzeń.

Oferta uzdrowiskowa Świeradowa-Zdroju jest bardzo bogata i różnorodna. Do najważniejszych zabiegów należą m.in. kąpiele borowinowe, inhalacje, masaże, elektroterapia, magnetoterapia, laseroterapia, krioterapia, czy też zabiegi z zastosowaniem ultradźwięków. W uzdrowisku działają sanatoria, w których można skorzystać z usług lekarskich w ramach leczenia chorób układu krążenia, ortopedycznych oraz schorzeń układu oddechowego.

Oprócz oferty uzdrowiskowej, Świeradów-Zdrój oferuje wiele atrakcji turystycznych, takich jak wycieczki piesze i rowerowe po Górach Izerskich, kajakarstwo na rzece Kwisa, jazda konna, czy wycieczki po okolicznych zamkach i pałacach. W okolicy znajdują się również liczne trasy narciarskie, co przyciąga wielu miłośników zimowych sportów.

W Świeradowie-Zdroju znajduje się wiele hoteli, pensjonatów i apartamentów, które można wynająć na pobyt w czasie wizyty uzdrowiskowej. Warto też wspomnieć, że miasto jest popularne również wśród turystów z Czech i Niemiec, dzięki czemu można spotkać tam wiele różnych kultur i nawiązać ciekawe znajomości. Przede wszystkim warto tu kupić apartament inwestycyjny, bo turystów nie brakuje.

Jak zadbać o potrzeby gości?

Miejscowości uzdrowiskowe w górach oferują wiele atrakcji turystycznych, takich jak wspinaczka, narciarstwo, snowboarding, jazda na rowerze górskim, czy też spacery w górach. Ponadto, w uzdrowiskach tych można korzystać z usług spa i wellness, odprężyć się w pięknych parkach krajobrazowych i podziwiać piękne krajobrazy. Wynajem apartamentów w tych miejscowościach może być dobrym pomysłem na biznes, zwłaszcza w sezonie turystycznym – o ile zadba się o zaspokojenie potrzeb gości.

Zaspokojenie potrzeb turystów,  którzy są osobami aktywnymi, uprawiającymi sporty i mającymi dzieci, wymaga zrozumienia ich rytmu dnia, pasji i dostosowania oferty hotelowej do ich oczekiwań. Jak można to zrobić?

 • Udoskonalenie infrastruktury sportowej

Klienci hotelowi, którzy są aktywni i uprawiają sporty, będą cieszyć się z różnych udogodnień takich jak baseny, korty tenisowe, siłownie, ścianki wspinaczkowe czy trasy rowerowe. Hotel może więc zainwestować w budowę i ulepszanie takiej infrastruktury, co przyciągnie do hotelu więcej klientów aktywnych.

 • Oferta dla dzieci

Hotel powinien zapewnić różnorodne atrakcje i animacje dla dzieci w różnym wieku, takie jak plac zabaw, gry planszowe, animacje oraz zajęcia sportowe i artystyczne. Takie atrakcje przyciągną rodziny i sprawią, że pobyt w hotelu będzie dla nich miły i przyjemny, a rodzice będą mieli chwile wytchnienia.

 • Specjalne menu

Klienci hotelowi, którzy są aktywni i uprawiają sporty, często wymagają odmiennego menu niż goście, którzy są mniej aktywni. Hotel może więc wprowadzić menu zawierające zdrowe i energiczne produkty, jakie są niezbędne do dobrego funkcjonowania ciała podczas aktywnego wypoczynku. Dla dzieci można również przygotować specjalne menu, które uwzględnia ich gusta i potrzeby.

 • Organizacja wydarzeń sportowych

Hotel może zorganizować różne wydarzenia sportowe, takie jak turnieje w tenisie, piłce nożnej, koszykówce, a także zawody w biegach lub wspinaczce. To z pewnością przyciągnie aktywnych turystów, którzy chcą połączyć wypoczynek z uprawianiem sportu.

 • Oferowanie opieki nad dziećmi

Hotel może zaproponować opiekę nad dziećmi, aby rodzice mieli możliwość uprawiania sportów czy innych aktywności bez obaw o bezpieczeństwo swoich pociech. Dzieci mogą wtedy spędzać czas z profesjonalnymi opiekunami w specjalnie przystosowanych do tego celu pokojach i salach zabaw.

 • Oferta wycieczek i atrakcji

Hotel może zaoferować swoim gościom organizację wycieczek i atrakcji, takich jak wspinaczka na szczyt, spływy kajakowe, wycieczki rowerowe, jazda na nartach czy sankach, a także inne atrakcje kulturalne, np. muzea i zabytki.

Apartament w hotelu blisko stoku

Warto również zwrócić uwagę na odległość aparthotelu od stoku. Hotel blisko stoku narciarskiego to często wybierany przez turystów wybór, ponieważ ma kilka zalet. Przede wszystkim hotel położony blisko stoku narciarskiego zapewnia wygodę dla gości, którzy nie muszą codziennie przemieszczać się na stok i szukać parkingów. Wystarczy, że wyjdą z hotelu, by znaleźć się na stoku. Bliskość hotelu do stoku pozwala na zaoszczędzenie czasu i skorzystanie z większej ilości godzin na nartach. Turysta może rano po śniadaniu w hotelu wsiąść na wyciąg i zacząć swoją przygodę na stoku.

Pozwala również na uniknięcie kosztów transportu. Klienci hotelowi, którzy muszą codziennie przemieszczać się na stok, muszą liczyć się z kosztami związanych z transportem (paliwo, parkingi, bilety na komunikację). Hotel położony blisko stoku eliminuje takie koszty, co jest korzystne dla gości. W pobliżu stoków narciarskich często znajdują się również wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. Goście hotelowi, którzy wybierają hotel położony blisko stoku, mogą więc wynająć sprzęt bezpośrednio na miejscu i uniknąć konieczności przewożenia go ze sobą.

Ponadto hotel blisko stoku narciarskiego cieszy się większą popularnością wśród turystów, którzy zainteresowani są wypadami na narty lub snowboard. W związku z tym, takie hotele często są postrzegane jako bardziej atrakcyjne, co przyciąga więcej klientów i łatwiej jest go wynająć.

Dlatego też, jeśli hotel znajduje się blisko stoku narciarskiego, może to być ważnym czynnikiem decydującym o wyborze miejsca noclegowego przez klientów, którzy chcą uprawiać sporty zimowe.

Czy warto kupić apartament w górskim uzdrowisku?

Polskie góry oferują wiele możliwości aktywnego spędzania czasu, zarówno dla początkujących, jak i dla bardziej zaawansowanych sportowców. Bez względu na to, jaki sport wybierzemy, można liczyć na piękne widoki i niesamowite wrażenia.

Zakup apartamentu w górach z myślą o wynajmie krótkoterminowym lub długoterminowym może być dobrym biznesem z kilku powodów:

 • Popularność górskich regionów turystycznych: Polskie góry to popularny cel wakacyjny i weekendowy zarówno dla Polaków, jak i dla turystów zagranicznych. W związku z tym, istnieje duże zapotrzebowanie na noclegi w tych regionach.
 • Wysokie ceny wynajmu w sezonie: W sezonie letnim i zimowym ceny wynajmu apartamentów w górach są stosunkowo wysokie w porównaniu do pozostałych okresów. Dzięki temu właściciele apartamentów mogą uzyskać zysk z wynajmu, który pozwoli na pokrycie kosztów zakupu i utrzymania nieruchomości.
 • Możliwość korzystania z apartamentu dla siebie i swojej rodziny: Właściciel apartamentu w górach może korzystać z niego dla siebie i swojej rodziny w okresach, kiedy jest on wolny od wynajmu. Dzięki temu, może cieszyć się pięknymi krajobrazami i udogodnieniami oferowanymi przez region.

Przed podjęciem decyzji o zakupie apartamentu, należy dokładnie przeanalizować koszty oraz potencjalne zyski, aby upewnić się, że inwestycja ta będzie opłacalna. Warto też zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników. Przed zakupem apartamentu w górach z myślą o wynajmie, warto dokładnie przeanalizować lokalizację, stan techniczny i wyposażenie, ceny i potencjalne zyski, infrastrukturę i udogodnienia oraz poszukać opinii innych właścicieli. Dzięki temu, można podjąć dobrze przemyślaną decyzję inwestycyjną.