Inwestycja w apartament wiąże się z wieloma korzyściami. Zyskujesz na wzroście wartości nieruchomości, zarabiasz na wynajmie i nie ponosisz kosztów noclegu podczas wyjazdów urlopowych. Zanim jednak zdecydujesz się na ten krok, wybierz odpowiednią ofertę. Szczególnie ważna w tego typu inwestycji, jest lokalizacja. Mamy dla Ciebie propozycję zakupu apartamentu w Świeradowie-Zdroju, który jest ceniony głównie przez kuracjuszy i miłośników zimowych sportów.

Z pewnością nie raz słyszałeś, o możliwości zakupu apartamentu w hotelu. Inwestycja w condo-hotel lub apart-hotel to idealny sposób zabezpieczenia przyszłości swojej, lub dzieci, a jednocześnie pozwalający osiągać bieżący dochód.

Dlaczego warto zainwestować w apartament?

Zakup apartamentu wiąże się z możliwością pobytów właścicielskich. W praktyce oznacza to, że spędzasz zupełnie za darmo urlop w wybranym hotelu – i nie zawsze musi to być Twój apartament. Dzięki temu nie jesteś ograniczony do jednego miejsca, co w dłuższej perspektywie mogłoby być monotonne. Nie musisz przejmować się zarządzaniem rezerwacjami, bo zrobią to za Ciebie specjaliści.

Jedyne co musisz zrobić, to wybrać ofertę i dokonać zakupu. Później już tylko będziesz czerpać pasywny przychód, a kiedy zechcesz, możesz apartament sprzedać i przeznaczyć pieniądze na inny cel.

Inwestycja w apartament ma szczególne znaczenie teraz, w dobie wysokiej inflacji. Pieniądze, które nie są mądrze inwestowanie, tracą swoją siłę nabywczą.

Podsumujmy, najważniejsze zalety inwestycji w apartament:

 • czerpiesz przychody z wynajmu,
 • zarabiasz na wzroście wartości nieruchomości,
 • chronisz swój kapitał przed inflacją,
 • bezpłatnie korzystasz z apartamentu,
 • nie martwisz się poszukiwaniem najemców,
 • zyskujesz uznanie znajomych i rodziny.

Lokalizacja apartamentu inwestycyjnego ma znaczenie

Podczas zakupu apartamentu najważniejsza jest jego lokalizacja. Od niej zależy, wysokość Twojego zysku z najmu. Trzeba znaleźć takie miejsce, do którego chętnie jeżdżą turyści. Wtedy nie będzie problemu z wypełnieniem kalendarza rezerwacji, co będzie miało wpływ na osiągany przez Ciebie zysk.

Inwestorzy z reguły zastanawiają się między zakupem lokum nad morzem lub w górach. Ci, którzy zdecydują się na nadmorskie apartamenty, mogą mieć problem z osiąganiem przychodów wiosną, jesienią i zimą. Inaczej jest w przypadku górskich apartamentów – tu sezon trwa cały rok, a jego szczyt przypada aż trzykrotnie w ciągu roku: podczas wakacji, przerwy świąteczno-noworocznej i ferii zimowych.

Kontynuując kwestię doboru odpowiedniej lokalizacji, warto zwrócić uwagę na fakt, że miejscowości takie jak Zakopane, czy Karpacz są dość drogie, nawet jak na tego typu inwestycję przystało. Rozsądnym wyborem jest zakup apartamentu w regionie gór, w korzystnej cenowo ofercie, a jednocześnie w popularnej wśród turystów miejscowości. Takim miejscem zdecydowanie jest uroczy Świeradów-Zdrój.

Świeradów-Zdrój to dobry kierunek inwestycyjny

Największym atutem uzdrowiska jest lokalizacja w Górach Izerskich. Charakteryzuje je dobroczynny klimat oraz malownicze położenie w dolinie Kwisy.

Miasto jest odwiedzane głównie z trzech powodów:

 • uzdrowiskowy klimat,
 • dobre warunki do uprawiania sportów zimowych,
 • bliskość czeskiej granicy.

Twoimi klientami będą więc głównie osoby zainteresowane poprawą zdrowia, aktywnym spędzaniem czasu i uprawianiem sportów zimowych.  Pozostaje znaleźć apartament, który spełni ich oczekiwania.

W zależności, na którą grupę docelową się przygotujesz, apartament pewien być położony blisko miejsc, gdzie można korzystać z zabiegów, tras biegowych, szlaków rowerowych, a przede wszystkim stoków narciarskich. Z reguły turyści wybierają takie miejsca, które pozwolą im ograniczyć konieczność poruszania się samochodem.

Właśnie takie apartamenty mamy aktualnie w ofercie. Nasza najnowsza propozycja skupia się na możliwości zakupu lokalu w apartamentowcu Elements Hotel i Forest Park.

Elements Hotel – hotel blisko stoku

To nowoczesne apartamenty z widokiem na panoramę Gór Izerskich, położone na wzniesieniu, w otulinie lasów, 300 m od Ośrodka Narciarskiego SKI&SUN. Obiekt oferuje dostęp do basenu, strefy saun, sali fitness i restauracji. Tak dogodna lokalizacja i wysoki standard przyczyniły się do wyprzedaży wszystkich apartamentów w bardzo krótkim czasie.

Obecnie trwa budowa w ramach II i III etapu, co oznacza, że kolejna pula apartamentów jest już w sprzedaży. Przekazanie kluczy do apartamentów nastąpi na przełomie 2023 i 2024 roku.

W ofercie są dwa budynki – łącznie 157 apartamentów. To lokale jedno, dwu i trzypokojowe wykończone w najwyższym, luksusowym standardzie. Każdy z apartamentów wyposażony będzie w meble zamawiane na wymiar wraz z aneksem kuchennym, a wybrane lokale dodatkowo będzie można wyposażyć w suchą saunę.

Inwestycja oferowana jest w modelu biznesowym stałej stopy zwrotu, zawartej na okres 10 lat z możliwością przedłużenia. Właściciel w każdym roku wybiera jedną z dwóch możliwości:

 • 7,07% w skali roku, bez pobytu właścicielskiego
 • 6,12% w skali roku, 14 dni pobytu właścicielskiego.

W przypadku 2-pokojowego apartamentu o powierzchni prawie 41 metrów, o wartości nieco ponad 1 mln zł, roczny przychód wynosi ponad 61 tys. zł, co daje pasywny comiesięczny dochód na poziomie ponad 5000 zł. Ponadto oprocentowanie jest corocznie waloryzowane o wskaźnik inflacji.

Forest Park – hotel z widokiem na stok

Forest Park to kompleks w bezpośrednim sąsiedztwie jedynej w Sudetach Kolei Gondolowej. Nie można wyobrazić sobie lepszej lokalizacji niż podziwianie z balkonu szusujących na stoku osób, tuż pod nowoczesną koleją gondolową.

Inwestycja docelowo będzie składać się z czterech budynków o łącznej liczbie 460 apartamentów, które będą wykończone w najwyższym standardzie. Goście będą mieli dostęp do basenu, strefy welness&SPA, strefy restauracyjnej, symulatora golfa, strefy zabaw dla dzieci o powierzchni 160 mkw.

Podobnie jak inwestycja w Elements Hotel, oferta dotyczy modelu biznesowego o stałej stopie zwrotu, zawartej na okres 10 lat z możliwością przedłużenia. Oprocentowanie jest corocznie waloryzowane o wskaźnik inflacji.

W przypadku zakupu apartamentu o powierzchni 35 metrów, o wartości 790 tysięcy złotych, roczny przychód z najmu wyniesie 47 tys. zł, czyli niespełna 4 tys. zł każdego miesiąca. Ta opcja dotyczy modelu bez pobytu właścicielskiego, ale jak najbardziej można zdecydować się na rezerwację 14-dniowego pobytu w każdym roku.

Sposób na udaną inwestycję

Zakup apartamentu w górach i jego wynajem, nie bez powodu staje się coraz bardziej popularną formą lokowania kapitału. Kluczem do osiągnięcia sukcesu z tego typu inwestycji jest lokalizacja w górach, ale też wybór doświadczonego inwestora i zarządcy, dzięki którym zyskasz pewność, że to najlepsza lokata kapitału.

Każdy z zarządzanych przez naszych 9 projektów jest unikatowy, a nasze doświadczenie szacujemy na ponad 1 000 000 000 zł w przygotowanych i sprzedanych projektach. Nasi klienci wygenerowali łącznie 150 000 000 zł z najmu. Wyszukujemy najlepsze działki w najatrakcyjniejszych rejonach, które mają największy potencjał inwestycyjny w danej lokalizacji.  Sprzedajemy wyłącznie luksusowe 4-i 5-gwiazdkowe apartamenty a nasz zespół ekspertów, dba o maksymalne obłożenie, które w praktyce wynosi 65% i przewyższa średnią krajową.

Doświadczenie, wiedza, umiejętności i zgrany zespół – to recepta na powodzenie prowadzonych przez nas inwestycji. Możesz do nas dołączyć, jeśli uważasz, że ta oferta jest dla Ciebie odpowiednia.